Stacje przeładunkowe

Prasy serii STP to wyjątkowo stabilnie i solidnie zbudowane maszyny przeznaczone do wymagających zastosowań.

Prasy stacjonarne do odpadów z serii STP-K
Prasy stacjonarne z tej serii STP-K opierają się na nowej koncepcji budowy pras o zwartych gabarytach. Poprzez zastosowanie dwóch cylindrów ułożonych krzyżowo możliwe było skonstruowanie urządzenia zajmującego niewiele miejsca, a posiadającego dużą komorę zasypową oraz nadającego się do przystosowania w ciężkich warunkach pracy do dużego i ciągłego przerobu odpadów. Dzięki temu prasy STP-K nadają się szczególnie do miejsc, gdzie należy oszczędnie gospodarować dostępną powierzchnią i gdzie wymagane jest zachowanie ciągłości pracy.

Prasy stacjonarne z serii STP przemysłowe „do zadań specjalnych”
Prasy stacjonarne z tej serii charakteryzują się bardzo dużymi wydajnościami i są dedykowane szczególnie do zagęszczania dużych ilości średnio-ciężkich i ciężkich odpadów oraz do odpadów o dużym stopniu zanieczyszczeń. Typowym obszarem zastosowania urządzeń są np. drukarnie, w których przerabiane i prasowane muszą być duże ilości resztek papieru w przeciągu krótkiego okresu czasu (model STP1800S) lub też stacje przeładunkowe odpadów, końcówki linii sortowniczych dla odpadów przemysłowych i komunalnych (model STP3300S). Prasy te charakteryzują się masywną konstrukcją, jednym centralnym siłownikiem, który dobrze przenosi i rozdziela obciążenie oraz długą, monolityczną konstrukcją tłoka bez ruchomych zasuw komory siłowników. Wszystkie te parametry dają ogromne moce przerobowe, wysoką trwałość, niezawodność i odporność na zużycie w ciężkich warunkach pracy.

Prasy stacjonarne przystosowane są seryjnie do współpracy z różnego rodzaju wyposażeniem dodatkowym, dopasowywanym w zależności do specyfiki pracy. Firma STALCO wykonuje wiele rozwiązań specjalnych, jak automatyczna i szybka wymiana kontenerów na urządzeniach przesuwnych na stacjach przeładunkowych i liniach sortowniczych, zasuwy i przesłony na prasie i kontenerach wymiennych uniemożliwiające wypadanie odpadów podczas odłączania i wymiany kontenera od prasy. Budujemy maszyny zarówno z agregatami standardowymi, jak również z indywidualnymi agregatami hydraulicznymi oraz sterowaniami.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Wyposażenie dodatkowe

  • hydrauliczne urządzenie doczepowe (pół- lub w pełni automatyczne)
  • hydrauliczne urządzenie zamykające drzwi kontenera
  • hydrauliczną blokadę kanału prasowania
  • urządzenia przesuwne dla prasy lub dla kontenerów
  • sterowanie poprzez fotokomórki lub za pośrednictwem czujników napełnienia
  • system kontroli oleju: temperatura / chłodzenie / nadzorowanie
  • zintegrowane urządzenia do przechylania/wywracania pojemników na odpady (umocowane z boku lub po stronie frontowej)
  • system powiadamiania o stanie pracy urządzenia lub system konserwacji przy pomocy zdalnego dostępu za pośrednictwem GSM